Linų sėmėnų aliejus sveikatai

Mūsų patarimai

Šalto spaudimo nerafinuotas sėmenų aliejus netinka kepimui. Be to, ilgiau laikant, dėl sudėtyje esančių tam tikrų medžiagų, greitai oksiduojasi, dėl to turi būti laikomas šaltai, o atidarius – suvartojamas per tris – penkias savaites. Veikiant šviesai ir deguoniui, aliejus apkarsta, rekomenduojame jį laikyti tamsiuose buteliuose sandariai uždarytą. Šį aliejų galite laikyti šaldiklyje, tuomet jo vartojimo terminas pailgėja iki pusmečio.

 

Pavasarinis žalumynų pagardas (puodelis 240 ml)

1/2 puodelio sėmenų aliejaus

1 - 2 valg. š. citrinų sulčių

100 g kedrinių pinijų

žiupsnis druskos

skiltelė česnako

gera sauja (apytikriai puodelis) šviežių jaunų dilgėlių ir kiaulpienių lapelių

1 valg. š. kedrinių pinijų aliejaus

Visus ingredientus sutrinkite elektriniu trintuvu, maišykite, kol susmulkinsite, netrinkite iki tyrės. Skonį reguliuokite druska ir citrinų sultimis. Pagardą sukrėskite į indelį, viršų pabarstykite kedrinėmis pinijomis. Valgykite su duonos trapučiais ar tepkite ant baltos duonos skrebučių. Skanaus!

 

Česnakinis salotų užpilas (puodelis 240 ml)

Elektriniu smulkintuvu sutrinkite dvi česnako skilteles kartu su 1/4 puodelio sėmenų aliejaus, 1/4 puodelio citrinų sulčių ir 2 šaukštais baltojo vyno acto. Pagal skonį pagardinkite druska, trupučiu medaus, maltais pipirais ir užpilkite ant salotų.

 

Tirštas bananų kokteilis (glotnutis, angl. Smoothie)

1 bananą smulkintuvu sutrinkite su 1/2 puodelio mėgstamų arba turimų šaldytų uogų (braškių, mėlynių, šilauogių, aviečių ir pan.), 1 šaukšteliu spirulinos miltelių, 1 šaukštu maltų kanapių sėklų, 3 šaukšteliais sėmenų aliejaus ir žiupsniu malto cinamono. Įpilkite šiek tiek kokosų, migdolų pieno arba natūralaus tiršto jogurto (pagal skonį, tai suteiks daugiau tirštumo) ir mėgaukitės!

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.

Produktai

Turite klausimų parašykite mums
Parašykite mums
Vardas*:
Telefonas:
El. paštas*:
Tekstas*: